Isto ste všetci zaregistrovali, že predminulý mesiac sa v Košiciach udiala jedna z najväčších bežeckých akcií v Európe. A keďže šport je mojou veľkou láskou a život bez neho si neviem predstaviť, tak som sa ako nevidiaci rozhodol, že sa začnem venovať jednému z najnáročnejších, ale zároveň jednému z mála mne prístupných športov, a to práve behu. Pohyb som si zamiloval už dávno, ale v súčasnosti som sa mu začal venovať naplno a čoskoro začnem reprezentovať Slovensko na medzinárodnej úrovni. Mám veľmi rád výzvy a toto je jedna z mojich najväčších. Táto vízia je mojím hnacím motorom. Pomáha mi aj pri štúdiu, keďže sa musím učiť omnoho viac ako vidiaci študenti, ale našťastie mám okolo seba skvelých ľudí, ktorí mi pomáhajú tak ako v behu, tak aj pri štúdiu. Či sú to kolegovia z Bezbariérového centra, spolužiaci, alebo ochotní profesori, či navádzači v behu. Som rád, že som mohol reprezentovať Technickú univerzitu v Košiciach aj na Medzinárodnom maratóne mieru a aj takouto formou jej poďakovať za výborné študijné zázemie, ktoré tu mám a ktoré mi umožňuje plnohodnotne študovať a rozvíjať sa v tom, čo ma po športe baví najviac, a to je informatika.

Ján Šuľák

Nevidiaci študent FEI TUKE účastník MMM