Kensington SlimBlade

Kensington SlimBlade je ľahko ovládateľná trackballová myš zabezpečujúca pohyb kurzora cez pohyb  55 mm guľu umiestnenej na vrchnej časti. Preto je vhodná pre užívateľov s menším rozsahom pohybov. Bezplatný software TrackballWorks™ umožňuje prispôsobenie tlačidiel a ovládanie rýchlosti kurzora a rolovania. Je vhodný pre pravákov aj ľavákov.

Myš s pohyblivou guľou

NEWTON Dictate

NEWTON Dictate je softvér  ktorý umožňuje diktovanie textov do počítača v Slovenskom jazyku. Umožňuje vytváranie textových dokumentov hlasom. Diktovaním sa dá dosiahnúť 2x rýchlejšie vkladanie textu ako tradičným písaním na klávesnici. Softvér  umožňuje zápis rozpoznaného textu priamo do zvolenej aplikácie na pozíciu kurzora. K NEWTON Dictate sa dodávajú aj slovníky a taktiež je možné doplňat slovníky o ďalšie užívateľom dodané slová. Aplikácia umožňuje aj  prepis už skôr zhotovených nahrávok. So softvérom je možné zakúpenie aj mikrofónu drôtového, bezdrôtového alebo zariadenia v ktorom je integrovaný mikrofón, myš aj záznamník.

IMG_20160526_135100???????????????????????????????

Optická myš na prst a Microtrack PC myš

Microtrack PC myš –je určená najmä pre užívateľov, ktorí majú problém hýbať rukou, zápästím alebo majú problémy s ovládaním bežnej myši. Pohyb kurzora je ovládaný pohybom palca (pravej alebo ľavej ruky) po trackballe alebo myš môže byť zľahka nasunutá na prste. Je vhodná na prednášky, pri ktorých študenti používajú notebook, kde nie je stôl, alebo je málo miesta na stole.

Microtrack myšOptická myš

IntegraMouse Plus

IntegraMouse Plus je veľmi citlivá myš, ktorá slúži na ovládanie funkcií počítača ústami.

Medzi jej najdôležitejšie vlastnosti patrí :

• dá sa použiť v sede i v ľahu a obsahuje všetky základné funkcie myši,
  • funkcie myši, ľavý, alebo pravý klik, je dosiahnutý veľmi ľahkým satím, alebo fúkaním,
  • funkcia klikni a ťahaj,
  • tri pracovné režimy (myš, joystick, kurzor)
  • jednoduchá inštalácia, bezdrôtová prevádzka, nabíjateľná batéria.

TOBII PC Eye

TOBII PC Eye je prídavné zariadenie k počítaču, ktoré sa pripája pomocou USB a ktoré nahrádza tradičnú počítačovú myš a umožňuje navigovať a ovládať počítač, alebo notebook či tablet pomocou pohybu očí.

Medzi jeho hlavne výhody patrí :

• možnosť ovládania počítača, notebooku, či tabletu bez ohľadu na farbu očí, použitie okuliarov, kontaktných šošoviek, svetelné podmienky, či nechcené pohyby hlavy,
  • pohodlný, prístup k ovládaniu počítačovej plochy Windows OS a správu aplikácií intuitívnym dvojkrokovým procesom pomocou funkcie “Výber pohľadom” (Gaze Selection),
  • redukcia rizika neželaných klikov a z toho vyplývajúce menšie množstvo preklikov a chýb, keďže funkcia “Výber pohľadom” umožňuje rýchly a presný prístup ku všetkým funkciám počítača,
  • schopnosť kliknúť aj na malé ciele, lebo funkcia “Vyber pohľadom” má jedinečnú približovaciu schopnosť, ktorá poskytuje pixelovo presné navigovanie, kam kliknete, čo chytíte a kam to posuniete,
  • obsahuje vstavanú klávesnicu na písanie textov, alebo internetových adries.

036          037

IntelliKeys

IntelliKeys je programovateľná dotyková klávesnica pre ľudí s telesným, mentálnym, zrakovým postihnutím, ako aj pre študentov so špecifickými vzdelávacími potrebami.

Medzi hlavné výhody klávesnice patrí, že :

• klávesnica sa dá ovládať nielen pomocou rúk, ale aj nôh, brady, alebo nosa,
  • klávesnica je dodávaná so šiestimi štandardnými šablónami, ktoré umožňujú rýchle a ľahké zmeny rozloženia kláves,
  • nastavenia klávesnice je možne prispôsobiť individuálnym potrebám používateľa (napr. sila dotyku na klávesnici, rýchlosť odozvy kláves atď.),
  • ovládanie klávesnice je možné ako vo vodorovnej, tak i vo zvislej polohe.

Ergonomická opierka predlaktia Ergorest

Zdravotná ergonomická opierka Ergorest je pomôcka pri dlhodobej práci pri stole, predovšetkým pri práci na počítači. Pri používaní uvoľňuje svaly paže, krku, zápästia a prstov bez obmedzenia pohybu ruky.

Opierka na ruku

Schodolez

• Je mobilné zariadenie, ktoré rieši bezbariérovosť vo všetkých budovách areálu Technickej univerzity.
  • Umožňuje imobilným a telesne postihnutým osobám pohybujúcim sa na invalidnom vozíku prekonávať jednoramenné a viacramenné schodištia.
  • Sa po schodisku pohybuje pomocou pásov z vysoko priľnavého materiálu.
  • Je napájaný z dobijateľnej batérie, nevyžaduje žiadnu montáž a teda pre jeho prevádzku nie sú potrebné žiadne stavebné úpravy.