Na Únii nevidiacich a slabozrakých v Košiciach sme si boli vyskúšať pomôcku Orcam MyEYE2, aby sme Vám mohli sprostredkovať skúsenosti z jej testovania. Pomôcka pre zrakovo postihnutých kamera Orcam MyEYE 2je miniatúrna kamera, ktorú je možné pomocou magnetov prichytiť k držiaku okuliarov. Kamera sníma priestor pred používateľom a na základe povelov alebo aj automaticky môže pomocou hlasového výstupu poskytovať informácie rôzneho charakteru. Tento postup získavania informácií znamená, že Orcam Myeye je pomôcka, ktorá tu ešte nikdy nebola. Na základe popisu tohto zariadenia sa v nevidiacej komunite objavuje mnoho otázok, pri akých činnostiach nám toto zariadenie pomôže a pri akých  nie. Odpovede na tieto otázky, nájdete v tomto odkaze.

Skúšali sme za Vás novú pomôcku OrCam MyEye 2.0